Obec Radešín

Obecní úřad Radešín
Radešín 58
Bobrová, 592 55
Základní informace pro správné třídění odpadu

Na této stránce se dozvíte základní obecné informace o třídění odpadu.

Děkujeme všem, kteří správně třídí odpad!

Žlutý kontejner na plastyAno
Do kontejnerů na plasty patří fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET láhve, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží, obaly od CD disků a další výrobky z plastů.

Pěnový polystyren sem vhazujeme v menších kusech.

Ne
Naopak sem nepatří mastné obaly se zbytky potravin nebo čistících přípravků, obaly od žíravin, barev a jiných nebezpečných látek, podlahové krytiny či novodurové trubky nebo gumové rukavice.

Modrý kontejner na papírAno
Hodit sem můžeme například časopisy, noviny, sešity, složené krabice, papírové obaly , cokoliv z lepenky, nebo knihy. Obálky s fóliovými okýnky sem můžete také vhazovat, zpracovatelé si s tím umí poradit. Bublinkové obálky vhazujeme pouze bez plastového vnitřku! Nevadí ani papír s kancelářskými sponkami. Ty se během zpracování samy oddělí.

Ne
Do modrého kontejneru nepatří uhlový, mastný, promáčený nebo jakkoliv znečištěný papír. Tyto materiály nelze už nadále recyklovat. Pozor, použité dětské pleny opravdu nepatří do kontejneru na papír, ale do popelnice.

Zelený a bílý kontejner na skloAno
Do zeleného kontejneru můžeme vhazovat barevné sklo, například lahve od vína, alkoholických i nealkoholických nápojů.

Do bílého kontejneru vhazujeme čiré sklo např. sklenice od kečupů, marmelád či zavařenin. Patří sem také tabulové sklo z oken a ze dveří. Vytříděné sklo není nutné rozbíjet, bude se dále třídit!

Ne
Do těchto nádob nepatří keramika a porcelán. Nepatří sem ani autosklo, zrcadla nebo třeba drátované sklo, zlacená a pokovovaná skla. Vratné zálohované sklo patří zpět do obchodu.

Zelený kontejner na použité jedlé oleje a tukyAno
Do zeleného kontejneru na olej můžeme vhazovat použité jedlé oleje a tuky z domácnosti např. fritovací oleje a ztužené jedlé tuky např. sádlo.
Tyto tuky musí být a oleje musí být v uzavíratelných obalech např. PET lahve!

Žádné tuky nesmí být vylévány do kanalizace!

Ne
Do těchto nádob nepatří technické oleje (motorové, převodové atd.) maziva a kapaliny.